Hakkımızda


Ninova İnş. Temizlik ve İlaçlama Hizmetleri Paz. San. Tic. Ltd. Şti.


15 Yılı aşkın hizmet süremizde zararlılarla mücadele alanında tüm Türkiye genelinde hizmet ve ürün satışı yapmaktayız. Katı atık toplama ve nakli hizmetleri konusunda da çalışmaya başlayan firmamız Hatay dışında Antalya ve İstanbul illerinde de başarılı çalışmalar geçekleştirmektedir.

A) İLAÇLAMA HİZMETLERİMİZ

Ninova Çevre Sağlığı Ltd. Şti olarak özellikle Belediyeler, Kaymakamlıklar ve Sağlık İl Müdürlüklerince talep edilen sivrisinek, karasinek, kene ve larva ilaçlarının satışının yanında özelleştirme kapsamında hizmet alımları ile faaliyet göstermekteyiz.

İnsan ve Hayvanlardan kan emmeleri, hızlı üremeleri ve çok sayıda öldürücü hastalık etkenini taşımaları sebebiyle sağlık ve ekonomik yönden en önemli vektör olan sivrisinekle mücadele çok önem arzetmektedir. Yumurta ve larvaların gelişmesi 10 santigrat derecelik sıcaklıklarda yeterli olmaktadır. Bu yüzden ılık geçen kış aylarında dahi ilaçlama büyük bir özveri ile yapılmalıdır.

Her çeşit göl, sazlık bataklık akan, doğal çukurlar, ağaç kavakları ve her türlü su odakları 50'yi aşmış personelimizce uzman mühendislerimiz denetiminde periyodik olarak ilaçlanmaktadır.

    Yine Belediyelerimize;

  1. Haritalama : Bölgedeki yerleşim birimleri ve çevresinde sivrisinek türlerinin saptanması, üreme, dinlenme kışlama alanlarının tespiti.
  2. Fiziksel Kontrol Yöntemleri : Su alanlarının kontrol altında tutulması
  3. Direnç Testleri : Yörede kullanılan ilaçlarının tesirlerinin belli aralıklarla ölçülmesi.
  4. Kimyasal ve Biyolejik Kontrol Yöntemleri : Kış - İlkbahar - Yaz kontrol çalışmalarıyla ergin mücadele veren ULV veya termal ilaçlama ile aralıksız mücadele yapılması şeklinde hizmetlerimiz mevcuttur.


B) KATI ATIK TOPLAMA VE NAKİL HİZMETLERİMİZ

    Ülkemizde katı atıkların toplanması taşınması ve geri kazanılması ile çevre ve insan sağlığına olumsuz etki yapmadan bertaraf edilmesine ilişkin yükümlülük Belediyelere verilmiştir. Tüm bu hizmetlerin büyük bir özveriyle yapılması büyük bir önem arzeder.

  • Katı atıkların düzensiz depolanması
  • Yeraltı içme ve kullanma sularının kirliliği
  • Depo gazının meydana getirdiği hayati tehlikeler
  • Görüntü Kirliliği
  • Hava Kirliliği
  • Taşıyıcı haşere üreme riski

    İnsan sağlığı üzerinde kısa ve uzun vadedeki olumsuz etkiler gibi daha pek çok sıkıntılar yaratacağı açıktır.

    Geri dönüşüm ile ekonomiye kazandırılacak atıkların ayrıştırılması, bunun dışındaki trafik akışını bozmadan, koku, toz, gürültü ve görünüş yönünden problemsiz bir şekilde son sistem araçlarla işleme ve depo yerlerine taşınma bu hizmetimizde ana görevimizdir.


        TÜM REFERANSLARIMIZI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...